Bc. Kateřina Plačková, CCRP

psí fyzioterapeut

Léta praxe a mnoho psů, které díky její péči mohou opět stát na všech čtyřech. To Katku, která si část svých neurologických pacientů nastěhovala na dobu rehabilitace k sobě domů, přesně vystihuje. Práce je jí zároveň koníčkem, což je ideální kombinace, díky které získávají vaši psi tu nejlepší péči.

O čem bude mluvit?

A kdy to bude?

O řečníkovi

Katka Plačková je registrovaným fyzioterapeutem v ČR a zároveň mezinárodně certifikovaným fyzioterapeutem psů s certifikátem CCRP. Jedná se o prestižní mezinárodně uznávaný certifikát získaný ročním studiem a závěrečnou zkouškou, který uděluje americká univerzita The University of Tennessee. Od roku 2016 je majitelkou Centra fyzioterapie zvířat PhysioDOG a spolupracuje s významnými veterinárními klinikami zaměřenými na ortopedické a neurologické pacienty. Zároveň vede vzdělávací programy ve svém projektu Physiodog Academy. V roce 2019 otevřeli s podporou veterinárních lékařů první rok certifikovaného ročního kurzu Školy fyzioterapie zvířat.

Před založením vlastního centra se Katka 8 let věnovala rehabilitaci malých zvířat na klinice ve Vetcentru Duchek s.r.o. pod vedením MVDr. Lukáše Duchka. V současné době se specializuje na práci s neurologickými pacienty podle vlastní metody The Spinal Walk System. Jedná se o komplexní rehabilitační práci pro neurologické pacienty, kteří ztratili hlubokou citlivost pánevních končetin v důsledku porušení míchy. Také je velmi často vyhledávaná majiteli sportujících psů pro preventivní i poúrazovou péči.

Doma jí dělají společnost dva němečtí pinčové Felix a Loki.

Přednáška

Důležitá je péče o pohybový aparát nejen u sportujících psů

Člověk zajde k fyzioterapeutovi, pokud ho něco bolí. U psa by to bylo podobné, ale bohužel ne vždy nám řeknou, že něco není v pořádku. Proto se ke Katce dostávají především pejsci po úrazech, operacích a neurologických obtížích. Dozvíte se zajímavosti ze světa psí fyzioterapie, co všechno tenhle obor dokáže a jak můžete o svého čtyřnožce pečovat.

Haf! Jednu vstupenku rád prodám i vám…

Kde to bude?

Na Strži 2097/63, 140 00 Praha 4-Nusle (Mapa)

My se zamilovali na první pohled. Tenhle prostor je prostě skvostný. Tady si vás chceme a budeme hýčkat! V loňském roce byl Cubex vyhlášen jako nejlepší nové venue na světě (dle soutěže 9th Global Eventex Awards) a my vám v něm uspořádáme Psonferenci! Detailní informace o Cubexu a galerii najdete zde…

Je to přímo na metru C Pankrác (za 30 let i na metru D), takže dokonale dostupné MHD z Hlavního nádraží a Florence pro mimopražskou smečku.