Mgr. Lenka Blachová

trenér psů

Je pro vás důležité mít se svým psem krásný vztah? Tak to máte s Lenkou společné. Protože pes by měl být v první řadě váš přítel. S některými psy to soužití bývá těžší a právě Lenka se snaží hledat správnou cestu a pomáhat ostatním, aby svým psům porozuměli. Z jejích seminářů odchází účastníci vždy pozitivně naladěni a s pocitem, že mají doma toho nejlepšího psa. A vlastně ne jen pocitem, ono to tak ve skutečnosti opravdu je.

O čem bude mluvit?

A kdy to bude?

O řečníkovi

Lenku Blachovou už od dětství zajímali koně a psíci, přesto její cesta k dnešní pozici trenéra nebyla jednoduchá a ani přímočará. Měla ale skvělé psí průvodce, ne zcela jednoduché psí parťáky, kterým chtěla lépe porozumět a ti jí provázeli cestou kynologie od klasických cvičáků přes různé psí sporty až na místo, kde stojí dnes. To místo se jí samotné zdá trochu zvláštní a magické. Dotýká se všech těch psích sportů i běžného soužití se psy, vším prochází a vše na tomto místě začíná i končí. Dnes se více než trenérem cítí být podobna učiteli, učiteli cizích jazyků. Jen tím jejím jazykem, který se snaží učit lidi, co mají zájem, je právě “psovština”. Kdykoli si totiž se svým psíkem nerozumíme, kdykoli se ta obousměrná komunikace míjí v pochopení, nastávají v soužití se psy potíže. Mají je lidi se svými psy a stejně tak psi se svými lidmi. Lenka se snaží učit porozumění, pochopení a také lidským odpovědím na psí komunikaci. A je to velká magie, když místo tréninku začne tým spolu komunikovat, najednou není tak důležité vyřešit “problémové” chování, protože se dorozumí a pochopí kořen toho problému. A když vyřeší ten, když se na něm se psem domluví, když odstraní příčinu, nakonec to “problémové chování” velmi často zmizí samo.

Psi jsou neuvěřitelně ukecaná stvoření, jen je škoda, že naučit se jim naslouchat a odpovídat jim, naučit se s nimi skutečně komunikovat, je pořád ještě ve světě pejskařiny tolik podceňované. Lenka se to snaží změnit a za každý jednotlivý tým, který je díky vzájemnému porozumění o něco šťastnější, je moc ráda. Její snahou není ničí nejdokonalejší poslušnost a žádné trofeje z vítězných tažení na kolbišti psích sportů. Její snahou je pomoci lidem vidět v psích očích otázku "tak co s tím uděláme?" a naučit je, jak psům odpovědět…

Lenky psí smečka je velká, má doma psy různých velikostí, plemen, stáří i s různou historií. Celkem smečka čítá 7 psů, z toho 4 holandské ovčáky - Bereniku, CikCak, Jasněnku a nejmladší dlouhosrstou Talon. Krom toho si před 4 lety pořídila parson russell teriéra Avatara, jako svou výcvikovou výzvu. Smečku doplňují ještě dva starší kříženci Meluzínka a Bohoušek.

Přednáška

Psí komunikace

Poznáte, jak se váš pes cítí, když potká jiného psa? Víte, v jakých chvílích si chce hrát a kdy je nejistý? Porozumíte jejich vzájemné komunikaci? Psí komunikace je něco, s čím se každý pejskař setkává denně. Doma, na procházkách, na cvičáku a přesto se najde spousta situací, kdy špatně odhadneme, co se mezi psy děje. Lenka nás do tajů této řeči zasvětí. Troufám si říct, že se můžete těšit na zajímavá zjištění.

Haf! Jednu vstupenku rád prodám i vám…

Kde to bude?

Na Strži 2097/63, 140 00 Praha 4-Nusle (Mapa)

My se zamilovali na první pohled. Tenhle prostor je prostě skvostný. Tady si vás chceme a budeme hýčkat! V loňském roce byl Cubex vyhlášen jako nejlepší nové venue na světě (dle soutěže 9th Global Eventex Awards) a my vám v něm uspořádáme Psonferenci! Detailní informace o Cubexu a galerii najdete zde…

Je to přímo na metru C Pankrác (za 30 let i na metru D), takže dokonale dostupné MHD z Hlavního nádraží a Florence pro mimopražskou smečku.