Roman Habásko

Roman Habásko je musher, jezdec se psím spřežením. Tomuto sportu se věnuje od roku 1995. V počátku začínal s jedním psem, kterého zapřahal ke kolu nebo lyžím. Plemeno Siberian Husky ho však natolik učarovalo, že poměrně rychle rozšířil svou smečku a postupně se dopracoval k celkovému počtu dvaceti psů tohoto plemene. Z jeho pohledu se již nejedná o sport, ale o život se psy, životní styl a tak půl roku vždy věnuje svůj čas práci a půl roku tréninku a závodům se psím spřežením.

V posledních letech se primárně připravuje se svou smečkou na dálkové vytrvalostní závody, které jsou delší jak 400 km a jezdí se v polárních krajinách. K jeho největším úspěchům patří to, že může žít svůj život se psy. Medaile a ocenění jsou dle jeho slov sice pěkné, ale život tak, jak ho Roman žije, je lepší. Několikrát vyhrál mistrovství světa (prý asi čtyřikrát), mistrem Evropy se stal asi šestnáctkrát a titulů z domácích závodů MČR má nesčetně. Tolik, že už se to ani nepočítá.

Haf! Jednu vstupenku rád prodám i vám…

Kde to bude?

Na Strži 2097/63, 140 00 Praha 4-Nusle (Mapa)

My se zamilovali na první pohled. Tenhle prostor je prostě skvostný. Tady si vás chceme a budeme hýčkat! V loňském roce byl Cubex vyhlášen jako nejlepší nové venue na světě (dle soutěže 9th Global Eventex Awards) a my vám v něm uspořádáme Psonferenci! Detailní informace o Cubexu a galerii najdete zde…

Je to přímo na metru C Pankrác (za 30 let i na metru D), takže dokonale dostupné MHD z Hlavního nádraží a Florence pro mimopražskou smečku.