MUDr. Šimon Cipro

milovník všeho pohybu se psy

Šimon se odklonil od oboru, který vystudoval a začal se věnovat psům na plný plyn. Pro někoho možná zklamání, ale pro pejskaře jednoznačný přínos. Se svými psy má naběháno a naježděno v zápřahu mnoho kilometrů, závodně, tréninkově i rekreačně. Je pro něj důležité, aby to jeho i psa bavilo, aby si každou společnou chvíli užívali plnými doušky a proto věnuje spoustu času a energie do správných základů.

O čem bude mluvit?

A kdy to bude?

O řečníkovi

Šimon Cipro je jedním ze zakladatelů Běhejsepsem.cz a propagátorem norské značky Non-stop dogwear, která se zaměřuje zejména na vybavení pro canicross.

Šimon jezdí a běhá se psy v zápřahu více než 10 let. Úspěšně se účastní mezinárodních závodů, je mistrem České republiky a má stříbro a bronz z mistrovství Evropy. Díky této historii má mnoho musherských zkušeností, které předává dál nejen osobně, ale můžete si spoustu zajímavého přečíst i v jeho knize Běhej se psem. Canicross považuje za nejlepší způsob, jak zdvihnout psy i jejich páníčky z gauče a proto se jeho propagaci tolik věnuje a pořádá i závody. Zároveň je průkopníkem nového psího sportu, Dog Biatlonu, kde se kloubí běh se psem a střílení z naprosto bezpečné laserové pušky.

Společnost mu doma dělají dva evropští saňoví psi Loype a Malvik a jeden německý krátkosrstý ohař.

Přednáška

Na úvod je důležitá rozcvička! (warm up, cool down)

Samotné téma vystihuje obsah přednášky dokonale. Už na základní škole nás nutili se rozcvičit, než nás pustili na hrazdu a nebo hrát fotbal. Bez rozcvičky by vás druhý den všechno bolelo, pokud nejste na ten pohyb zvyklí. Pokud tedy chcete sportovat se svým psem, dopřejte mu taky správné zahřátí a rozcvičku před výkonem. A nemyslete si, že to potřebují jen ti závodníci. Stačí, že si vyrazíte na kolo a vašeho parťáka, který se celý den válel na zahradě, vezmete s sebou. Nemějte obavy, Šimon vám prozradí, jak na to, abyste si to s pejskem oba užili naplno.

Haf! Jednu vstupenku rád prodám i vám…

Kde to bude?

Na Strži 2097/63, 140 00 Praha 4-Nusle (Mapa)

My se zamilovali na první pohled. Tenhle prostor je prostě skvostný. Tady si vás chceme a budeme hýčkat! V loňském roce byl Cubex vyhlášen jako nejlepší nové venue na světě (dle soutěže 9th Global Eventex Awards) a my vám v něm uspořádáme Psonferenci! Detailní informace o Cubexu a galerii najdete zde…

Je to přímo na metru C Pankrác (za 30 let i na metru D), takže dokonale dostupné MHD z Hlavního nádraží a Florence pro mimopražskou smečku.